Domovská stránka / Fotoalbum / Vyhlásenie výsledkov Euroscola 2014

Vyhlásenie výsledkov Euroscola 2014

 Cirkevná spojená škola vo Vranove  pocestuje do Štrasburgu

Už deväť rokov organizuje Informačná kancelária Európskeho parlamentu súťaž Euroscola a inak tomu nie je ani tento rok, kedy prebehla prvá fáza ročníka 2014. Pri príležitosti vyhlásenia výsledkov súťaže sa 6. decembra stretli v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave zástupcovia víťazných škôl, europoslanci a takisto predstavitelia Informačnej kancelárie EP na Slovensku.

Vyhlásenia výsledkov sa zúčastnili študenti a pedagógovia z 10 ocenených škôl, poslanci EP Monika Smolková, Katarína Neveďalová, Eduard Kukan a riaditeľ Informačnej kancelárie Robert Hajšel.

Do súťaže sa v tomto ročníku zapojilo 21 stredných  škôl z celého  Slovenska a jej cieľom je posilniť verejnú diskusiu o Európe. Študenti mali organizovať podujatia, diskusie či workshopy o EÚ na témy súvisiace s voľbami do EP, krízou či zamestnanosťou mladých …
Poslanci vyzdvihli kvalitu projektov, ktorých boli mnohokrát súčasťou v rámci diskusií na školách. Pochválili tiež usilovnosť a pracovitosť študentov, ktorí si projekty sami naplánovali, zrealizovali a spropagovali vo svojom okolí. Poslanec Eduard Kukan apeloval na študentov, aby nevnímali Brusel či Európsky parlament ako vzdialené inštitúcie, ale niečo, čo cez členstvo v EÚ patrí nám všetkým. Na dôležitosť volieb poukázala poslankyňa Smolková a vyzvala študentov k aktívnej účasti. Voľby do EP sa budú konať už v máji 2014. Katarína Neveďalová pripomenula mladým, že dvere majú všade otvorené, ale musia sa učiť, aby boli do života pripravení.

Následne prebehlo vyhlásenie výsledkov, kde študenti Cirkevnej spojenej školy vo Vranove nad Topľou sa so svojím projektom umiestnili na štvrtom mieste. Študenti všetkých ocenených škôl vyhrali cestu do Štrasburgu, kde sa zúčastnia ďalších aktivít spojených so súťažou Euroscola 2014. Veľmi sa tešíme, že na naša škola obhájila víťazstvo pričom 24 študentov a 2 pedagógovia znova zažijú atmosféru Európskeho parlamentu  priamo v Štrasburgu.

 

Cirkevná spojená škola v  NR SR

Na sviatok sv. Mikuláša prijal podpredseda NR SR  Ján Figeľ  zástupcov našej Cirkevnej spojenej školy vo Vranove nad Topľou, ktorí sa zúčastnili  slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže EUROSCOLA 2014, ktorú vyhlasuje Európsky parlament. Pán podpredseda  srdečne zablahoželal k dosiahnutému úspechu a študentov odmenil malou pozornosťou s prianím všetkého dobrého. Pri rokovaní NR SR nás čakalo prekvapenie v podobe potlesku poslancov, keď nás z rečníckeho pultu pozdravil a zablahoželal  nám pán poslanec  Ján Hudacký. Srdečná vďaka za spestrenie  dopoludnia patrí hlavne pánovi poslancovi  Pavlovi Zajacovi, vďaka ktorému sme prežili zaujímavé chvíle v priestoroch NR SR.

 

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment