Domovská stránka / Fotoalbum / Ako dostať Mokré vysvedčenie?

Ako dostať Mokré vysvedčenie?

Čo je to to “Mokré vysvedčenie” ? Nie je to žiadny kúsok mokrého papiera. Mokré vysvedčenie je v prvom rade odmena za preukázané plavecké schopnosti a druhom rade doklad o tom, ako žiačik zvládol plavecký výcvik.

Aby sme dnes mohli takéto vysvedčenia rozdávať, museli sme celé dva týždne prichádzať na plaveckú učebňu pri ZŠ Bernolaková, ktorá je od našej školy iba pár minút chôdze. Od samotného začiatku a príprav na výcvik, sa každý žiačik musel čo najrýchlejšie zoznámiť s vodou. Osvojiť si základné pohyby, lebo nie nadarmo sa tento kurz volá Základný plavecký výcvik.

Od zoznamovania sa s vodným prostredím sme prešli k splývaniu s vodou a neskôr k prvým plaveckým pokusom. Tie sa stále zdokonaľovali a vylepšovali. Od plaveckého spôsobu kraul sme prešli k plávaniu na chrbte, ktoré plavci volajú znak. To naši žiaci zvládli krásne a preto sme od pondelka už skúšali asi najkrajší plavecký spôsob, prsia. Prvé pohyby tu pripomínali žabku a miestami aj naši žiaci žabiakov.

Ale dnes to bolo všetko inak. Každý plavec sa postavil na štart a začali “malé – veľké” preteky. Výsledkom boli presne namerané preplávané metre a čas. Niektorí plavci zaplávali 50 m v bazéne za krásny čas 53 sekúnd. Iným to trvalo o niečo dlhšie, ale každý si plával pre vlastnú radosť z toho, že sa naučil plávať.

No povedzte, nezaslúži si takéto úsilie a veľké množstvo “ochutnávanej vody” aj odmenu. Nuž každý plavec si ju po výcviku prevzal s osobnou gratuláciou od inštruktorov, ktorí ich celé dva týždne učili plávať. Sladkú odmenu v podobe čokolády a Mokré vysvedčenie dostal každý náš plavec zo 4.A našej základnej školy.

 

                                                           Mgr. Viliam Jedinák, Mgr. Lucia Kentošová

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment