Ideme do finále medzinárodnej súťaže

 

Univerzita Tomáše Bati v Zlíne (Česká republika) zorganizovala od 10. marca do 14. marca t.r. Ekonomicko-manažérsku olympiádu. Zapojilo sa 8 našich študentov zo septimy a III.AG – Nikola Dargajová, Michaela Durkajová, Lucia Koščová, Veronika Kurišková, Dušan Lukáč, Alžbeta Lokšíková, Terézia Nábožná, Beáta Tkáčová a Frederika Zamborská. V 90-minútovom  online teste si vyskúšali svoje znalosti v piatich oblastiach :

1)matematika a logika,

2) všeobecný ekonomický prehľad,

3) ekonómia,

4) manažment a marketing,

5) anglický jazyk.

Včera boli zverejnené výsledky a naša škola dosiahla vynikajúci úspech. Do olympiády za prihlásilo celkom 2 847 študentov z Čiech, Moravy a Slovenska. Do finále postupuje 100 študentov. Nuž medzi stovkou najlepších je až 5 našich gymnazistov – Nikola, Michaela, Veronika, Beáta a Frederika. 

Finále Ekonomicko-manažérske olympiády sa uskutoční 20. júna 2014 v priestoroch Univerzity Tomáša Bati v Zlíne. Po súťaži bude program pokračovať až do nedele 22.júna v Rekreačnom centre Pohoda v Sidonii.

Najúspešnejším finalistom bude ponúknuté prijatie do zvoleného bakalárskeho študijného odboru Fakulty manažmentu a ekonomiky UTB pre akademický rok 2015/2016 bez prijímacích skúšok.

Z úspechu sa tešíme a budeme fandiť našim dievčatám vo veľkom finále.

Ďakujeme za vynikajúcu prezentáciu našej školy!

zlin3

                                                                                                                                 -bj-