Domovská stránka / Fotoalbum / Deň ZEME a apríl mesiac lesov

Deň ZEME a apríl mesiac lesov

Po Veľkonočných prázdninách sme oslavovali nielen radosť zo zmŕtvychvstania Krista, ale aj narodeniny našej Zeme, ktorú stvoril Náš Nebeský Otec.Zopakovali sme si poznatky o našej planéte, aká je krásna a koľko veľa z nej čerpáme- žijeme.

STREDA: poznatky o tom, aká je Zem pre nás dôležitá a dostali sme  prvú úlohu. ŠTVRTOK = zelený deň – prišli  sme do školy v zelenom oblečení– zeleň:  stromy- lesy, bylinky,..-výroba kyslíka, domov zvierat,.. Často v dnešnej konzumnej spoločnosti si nevážime túto zeleň- výrub stromov, odpad,.., preto sme si vyčistili okolie našej školy a okolie chodníka na Bilej Hure. Vymaľovali sme si zelenú stopu=nebudeme si “šliapať ” po kráse našej zelene tým, že ju znečisťujeme.
PIATOK= modrý deň – modré oblečenie- modrá stopa, vzácna je voda, bez ktorej nedokáže žiť žiaden živý tvor- rieky, moria, jazerá, dážď,….ako šetriť s vodou, výroba elektriny- ako šetriť so zdrojmi našej Zeme. V tomto duchu pokračoval ďalší deň. Panie učiteľky spolu so svojimi žiakmi vyrobili maskota a plagáty ku Dňu Zeme, kde vo svojich stopách nakreslili a napísali, čo máme robiť, aby sme si Zem chránili, ale aj to, čo ničí našu Zem.
Viac prezradia fotky. Učitelia a žiaci prvého stupňa CZŠ.

Mgr.Darina Babjačková

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment