Domovská stránka / Fotoalbum / Futbalové derby u nás …

Futbalové derby u nás …

Futbalové derby u nás …

Futbal je vraj ten najlepší film, pretože pot, modriny, rany, emócie sú v ňom pravé, nepravé sú v ňom len občasné herecké výkony niektorých hráčov.

Vyhrať nemôže každý, no k športu a futbalu istotne patrí férová hra, rešpektovanie súpera, tolerancia a ľudskosť.

Ako učitelia a telocvikári sme radi, keď sa počas súťaže na tvári chlapcov objavujú len kvapky potu, nie slzy. Ešte radšej máme, keď si každý dobre zašportuje. Aj pre tento účel sme hrali niekoľko kôl našej Školskej futbalovej miniligy o putovné školské putovné poháre.   

Celkom sa odohralo 66 zápasov a do turnajov sa zapojilo viac ako 120 chlapcov.

Výsledky najúspešnejších tried Futbalovej miniligy mladších ročníkov sú nasledovné.

1.     miesto trieda Kvarta

2.     miesto trieda Sekunda

3.     miesto trieda Tercia

Najlepším strelcom miniligy sa stal Sebastián Soták z triedy Kvarta.

 

Výsledky najúspešnejších tried Futbalovej miniligy starších  ročníkov sú nasledovné.

1.     miesto trieda Septima

2.     miesto trieda III.AG

3.     miesto trieda Sexta

Najlepším starším strelcom miniligy sa stal Lukáš Trella z triedy Sexta.

  Víťazom samozrejme blahoželáme a všetkým ďakujeme za účasť, priazeň, podporu a povzbudzovanie.

Vaši telocvikári

 

No a čo je vlastne ten futbal???

Tak trochu humorne je to :  druh kolektívnej hry, ktorá je založená na značnom množstve chlapov, ktorí na veľkej bielymi pásmi počmáranej lúke či  v telocvični, raz utekajú, inokedy zasa naháňajú tých druhých. Charakteristické je, že medzi sebou majú takú bezcennú gumenú guľu, do ktorej sa surovo kope. Agresivita týchto „ľudov“ sa z nejakých príčin stupňuje natoľko, že sa vŕšia na tej guli tým, že jej uštedrujú stále silnejšie kopance. Guľu volajú všelijako, v Česku je to „míč“ na Slovensku ju voláme „lopta“.

Hráči vo všeobecnosti sú dosť pestro poobliekaní v tzv. „dresoch“. Medzi nimi však pobehuje niekoľko chlapíkov v čiernych dresoch, ktorí vyzerajú vážne a preto ich volajú „sudcovia“. Títo sudcovia nevedia pískať a tak nosia so sebou píšťalky. Niekedy pískajú ako o život  a sem tam aj dobre rozhodnú, preto ich môžeme označiť za rozhodcov.

Medzi hráčmi sa nájdu aj citliví jedinci, ktorí sa snažia nenápadne guľu prihrať jednému z dvoch „bufetárov“, ktorí pasívne postávajú v sieťovaných skrýšach na koncoch lúky či ihriska, teda brankári.

Údajne je účelom futbalu  obabrať brankárov tak, aby sa im dostala lopta do bránky za ich chrbát a vtedy sa všetci radujú a kričia, „góóól!“. Takýto krik býva iba zriedka za zápas.

Futbal je športová hra, ktorá má formu športového boja. Prebieha podľa určitých zákonitostí a dohovorených pravidiel. Vo futbale však má vždy ísť o radosť z hry, radosť zo spolupráce tímu  a súcitu s porazenými. J

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment