Domovská stránka / Fotoalbum / Škola v prírode – Hotel Smrekovica – Veľká Fatra

Škola v prírode – Hotel Smrekovica – Veľká Fatra

Minulý týždeň 48 žiakov našej školy 2. – 5. Ročníka strávilo 5 dní v Škole v prírode v rekreačnom zariadení Smrekovica, ktoré sa nachádza v srdci Slovenska, vysoko v horách Veľkej Fatry, kde má príroda prednosť pred civilizáciou. Hotel leží v nadmorskej výške 1339 m na okraji Chránenej krajinnej oblasti Skalná Alpa. Je to najvyššie položený horský hotel  SR.

Každý deň sme si vychutnávali pobyt na čerstvom vzduchu. Zaujímavé boli pešie túry k jazierku Blatné a ku Brankovskému vodopádu, ktorý sa nachádza na západnom okraji Nízkych Tatier. Svojou výškou 55 m je najvyšším vodopádom v Nízkych Tatrách. Najviac pútavý bol však výlet do Demänovskej jaskyne slobody, kde prehliadka priestorov jaskyne, podzemná rieka Demänovka, krasové jazierka, typické riečne modelované chodby, stropné korytá, pukliny a stropy zdobené bohatou kvapľovou výzdobou zanechali hlboké zážitky.

Nechýbal ani bohatý kultúrno – spoločenský program, v ktorom si svoju myseľ, šikovnosť, obratnosť či tvorivosť mohli vyskúšať všetci. Neodmysliteľnou súčasťou Školy v prírode je aj karneval, na ktorom sa zabávali tak malí, ako aj veľkí.

Na ceste domov sme ešte navštívili zrúcaniny Likavského hradu, ktoré stoja na jednom zo skalných štítov Chočských vrchov na pravom brehu Váhu.

Veríme, že pekné chvíle, ktoré deti zažili v Škole v prírode, im zostanú ešte dlho v pamäti.

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment