Domovská stránka / Fotoalbum / 4. Vianočný misijný jarmok

4. Vianočný misijný jarmok

V dňoch 18.a 19. decembra sme adventné obdobie zavŕšili naším tradičným jarmokom, ktorému predchádzalo obdobie príprav a premýšľania, čo by našich blízkych potešilo. Deti pomohli pani učiteľkám tým, že venovali na jarmok nielen svoje vlastné hračky, ale spolu s mamkami napiekli medovníky a iné sladké dobroty.

Otvorenie jarmoku patrilo našim prváčikom, ktorí sa predstavili svojím krásnym vianočným programom. Slávnostnú atmosféru im pomohli dotvoriť aj starší žiaci svojím spevom a hrou na hudobné nástroje. Privítali sme aj našich predškolákov z našej materskej školy, ktorí si ako prví mohli zakúpiť to, čo sa im páči.

Na druhý deň už od skorého rána  všade zavládla pravá jarmočná atmosféra.

Podávala sa horúca čokoláda, sladká malinovka, pukance, hrianky s maslom, sladké dobroty a samozrejme veľkému úspechu sa tešil predaj tombolových lístkov. Samotná tombola, v ktorej bolo 80 cien, bola krásnou bodkou nášho snaženia vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov.

Spolu sa nám podarilo vyzbierať takmer 600 eur, ktoré poputujú na misijné účely. Výchova k solidarite a duchovnému zdieľaniu je spolu s modlitbou a obetou hlavným cieľom misijných diel. Preto sme šťastní, že sme aj my mohli  prispieť na dobrú vec.

 

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment