Bratislava sa stáva tento rok cieľom viacerých výletov, či exkurzii žiakov našej školy. Po septime, ktorá navštívila naše hlavné mesto minulý týždeň, sa vydali v nedeľu 31.mája spoznávať „Krásavicu na Dunaji“ aj naši prváci štvorročnej formy Gymnázia sv.Františka z Assisi.

V poobedňajších hodinách sme hlásili príchod do Bratislavy, konkrétne do centra Salvator k sestrám Spasiteľkám. Úplne vynovený kláštor na Jakubovom námestí ponúkal skvelé ubytovanie v centre Starého mesta. Ku bratislavským dominantám sme mali úplne blízko. Prvý deň (v nedeľu) po ubytovaní sme vyrazili premodliť náš výlet do Dómu sv.Martina, katedrálneho chrámu Bratislavskej arcidiecézy, kde sme sa zúčastnili na nedeľnej sv.omši. Po nej sme Starým mestom cez Hviezdoslavovo námestie, Hlavné námestie, Michalskú bránu prešli až k prezidentskému Grassalkovichovmu palácu, v ktorého záhradách si každý vychutnal svoju večeru. Po večeri sme prešli do Medickej záhrady, kde sa naši „prváčikovia“ vybláznili na preliezačkách. Potom sme si pri Dunaji pri Eurovey vychutnali krásny západ slnka a šli sme sa vyspať.

Druhý deň (pondelok 1.6.-MDD) sme vstali s veľkým očakávaním. Čakala nás exkurzia do TV Markíza v Záhorskej Bystrici. Naše očakávania neboli márne.Pozreli sme si štúdiá, kde sa vyrábajú dôležité relácie (Teleráno, TV Noviny, Počasie, Šport, Reflex a Hra o Niké). Mohli sme si vyskúšať techniku i moderátorské stoličky. Niektorí z nás nachvíľu videli aj moderátorku Kvetu Horváthovú, známu aj z Farmy. Po obohacujúcej exkurzii v obľúbenej televízii náš čakala NR SR, teda Parlament Slovenskej republiky. V parlamente sa nás ujali dvaja asistenti poslancov, naši rodáci Mgr.Tibor Balberčák a Mgr.Radko Duda. Prehliadku budovy NR SR, ako aj rokovacej sály mal na starosti Mgr. Ľubomír Adamišin, ktorého zásluhou si mohol taký Sebo Soták zasadnúť na stoličku premiéra SR JUDr. Róberta Fica.

Po prehliadke budovy NR SR sme si pozreli Bratislavský hrad. Večer sme absolvovali sv.omšu v Modrom kostolíku sv. Alžbety a  potom niekoľkohodinové nákupy v Eurovey. Deň sme zakončili pri Dunaji pri splne mesiaca.

Nasledujúci deň (utorok 2.6.) nás už po rannej sv.omši v kláštore a  doplnení zásob čakala cesta domov, ktorá trvala krásnych 10 hodín, keďže sa nám v Trnave pokazila lokomotíva. Ale aj zato sme Bohu vďační. Bol to krásny výlet plný nezabudnuteľných zážitkov, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.