Z letného kurzu pre učiteľov v nemeckom meste Regensburg nám prišiel krásny pozdrav od našej vyslanej p.uč.Mgr. Slavomíry Kisilovej:

Hallo aus Regensburg :), Grüß Gott!

Krásny pozdrav z nádherného mestečka Regensburg,
 
je tu poriadne teplo a tieto nasledujúce dni bude ešte viac, ale to len pridáva na kráse tomuto malebnému mestečku pri Dunaji. Ľudia sú veľmi milí, rovnako aj domáca pani, u ktorej bývam. Všetci jazdia bicyklom a je to jedno, ako sú oblečení: nohavice, kravata, košeľa, alebo či dievčatá majú sukňu, alebo šaty. Každý jazdí bicyklom, do práce, na nákup, do divadla… V škole je veselo, v skupine, v ktorej som aj ja, sme 10 učitelia (5 z Čiech, 4 z Poľska a ja :). V pondelok, okrem vyučovania, ktoré býva do 15:30, sme mali prehliadku mesta s výkladom, dnes sme boli pozrieť, ako to skutočne vyzerá v BMW (prísny zákaz fotenia) a  vôbec to nebolo iba pre mužov :). Vidieť to na vlastné oči, ako tá celá logistika  do sekundy funguje. Tak to bola paráda!
V sobotu nás čaká výlet do Mníchova a okrem toho každodenné prechádzky, ktoré sú na kilometre. Je tu naozaj nádherne, veľa parkov, popri Dunaji sa dá prejsť skoro okolo celého mesta.
 
Som veľmi rada, že tu môžem byť, je to nádherná a obohacujúca skúsenosť.
 
Posielam pár fotiek.
 
Viele Grüße!
Slavka
 
Kurz bol realizovaný a finančne podporený v rámci projektu Erasmus+ s názvom Study, practise, know, číslo zmluvy 2014-1-SK01-KA101-000044.