Už budúci víkend 18.-20.9.2015 zažije naše hlavné mesto Bratislava atmosféru 2. Národného pochodu za život. Pred 2 rokmi sa v Košiciach zišlo okolo 85 tisíc Slovákov, aby podporili myšlienku ochrany ľudského života od počatia, tradičnú rodinu a výchovu detí v takejto rodine. Pochod je pokojným manifestovaním základných práv človeka na dôstojný život. Do Bratislavy bude v sobotu v noci vypravený z Humenného aj špeciálny „Pro-life vlak“. Jeho trasa síce neráta s naším okresným mestom,ale nastúpiť môžeme v Humennom, Strážskom, Michalovciach, či v Košiciach. Cena spiatočného lístka sa pohybuje od 24-36 € v závislosti od miesta nástupu.

Sprievodný program vo väčšej intenzite začne už v piatok 18. 9. 2015 mládežníckym programom s názvom Cliptime. Začne sa tiež šnúra diskusií pripravovaná v partnerstve s Bratislavskými Hanusovými dňami na tému „Právo na život“ a „Pro-life patrí na titulku“. V piatok sa ešte uskutoční premietanie v rámci filmového pro-life festivalu, benefičný koncert „Spev za život“ a hraná krížová cesta.

Sobota 19. 9. 2015 bude najbohatšia na sprievodný program. Bude možné vybrať si z desiatok workshopov a diskusií, pre deti je pripravené bábkové divadlo či kúzelník. Hudobní nadšenci si budú môcť vychutnať nielen gospel či chvály, ale aj večerný Koncert za život, na ktorom zaznie aj moderná tanečná hudba. Duchovne sa budú môcť naladiť účastníci na otváracej svätej omši, ktorá sa uskutoční v Katedrále svätého Martina o 19:00 za účasti biskupov Slovenska. V literárnej pro-life kaviarni bude možné stretnúť a popočúvať našich slovenských spisovateľov Daniela Pastirčáka, Pavla Rankova a ďalších. Vybrať si bude možné aj divadelné predstavenie či filmovú produkciu.

Nedeľa 20. 9. 2015 začne pro-life bohoslužbami v rôznych bratislavských chrámoch. Potom bude pokračovať sprievodný detský program skautským mestečkom. Bezprostredný hudobný program pred pochodom začne o 13:30 na Námestí SNP v Bratislave a zaobstarajú ho Mária Čírová a Peter Bažík. Následne sa účastníkom prihovoria pozvaní hostia a o 14:30 sa začne samotný Národný pochod za život ulicami centra Bratislavy so začiatkom na Námestí SNP. Pochod a tým aj celý program sa ukončí o 16:30 na Námestí SNP.

Všetky body sprievodného programu budú prebiehať v exteriéroch a interiéroch v centre Bratislavy v pešej dostupnosti do 15 minút.

Celý program je možné získať na stránke http://pochodzazivot.sk/program/, na ktorej bude aj priebežne dopĺňaný o podrobnosti.