Cirkevná materská škola sv. Kláry je súčasťou Cirkevnej spojenej školy vo Vranove nad Topľou. V materskej škole máme 54 úžasných detičiek. Mali sme túžbu pomôcť deťom a aj učiteľkám pri zvýšení bezpečnosti na cestách a chodníkoch a tak sme sa zapojili do projektu Nadácie Allianz.

Nuž a náš projekt Malé semafóriky – Lienky, Žabky aj Včielky bol úspešný. Od nadácie sme získali grant vo výške 500 € za ktorý sme nesmierne vďační.

Prečo práve malé semafóriky?

Ak svietim a žiarim a je ma vidno ako svetielko na semafore som v bezpečí – to už naše detičky vedia.

Prečo Lienky, Žabky a Včielky?

Tak to sú pomenovania pre jednotlivé triedy.

Máme mladé, ambiciózne a veľmi schopné pani učiteľky, ktoré svojim detičkách chcú to najlepšie. Nuž a práve reflexné prvky na vychádzkach, aktivitách, súťažiach, športových činnostiach, výletoch či pri noci v škôlke by nemali chýbať. Obrátili sme sa s pomocou o grant na Nadáciu Allianz a tá nám pomohla. Vďaka finančnému daru sme mohli zakúpiť 54 kusov reflexných šiltoviek a reflexných viest pre všetky deti. No a jasné, že nové kúsky získali aj naše panie učiteľky.  Originálne a jedinečné vesty nám vyrobila firma z Vranova nad Topľou.

A tak sa naše deti tešia z nových outfitov. Určite takéto vesty neuvidíte nikde inde. Sú jedinečné, urobené na mieru a podľa vlastného návrhu.

Deti sú už zvyknuté na nové kúsky v ich škôlkarskom šatníku a denne si ich pýtajú. Ak sa ide na prechádzku alebo na nejakú aktivitu je jasné, že sa ide v reflexnom.  Neraz sa za nami otočí viacero ľudí, lebo naše módne a hlavne bezpečnosť zaručujúce doplnky sa nedajú prehliadnuť.

Ešte raz z úprimného srdca ďakujeme za pomoc a finančnú podporu nadácii Allianz.

Naše fotografie ukazujú naše krásne detičky v ich novom modernom outfite.

                                                                                              -bj-