Dva týždne pred prázdninami sme na školu dostali pozvánku k účasti na Vianočnom florbalovom turnaji stredných škôl, ktorý už druhý krát organizovalo Gymnázium vo Vranove nad Topľou.  Oslovil som chlapcov a dali sme dokopy celkom dobrý „manšaft“. Niekoľko krát sme po vyučovaní zatrénovali a vybrali sa na súťaž. Po našom príchode 21.12.2015 sme zistili, že počet prihlásených družstiev je oveľa väčší ako vlani a konkurencia súperov čoraz lepšia.

Po rozlosovaní do skupín a prvej prehre sa zdalo všetko stratené.  Prišli však aj lepšie chvíľky, veľmi pekné brankárske zákroky a nádherné florbalové akcie, zakončené úspešnými strelami a gólmi, vďaka ktorým sme sa dostali až do finále. Adrenalín stúpal ruka  v ruke s nervozitou a tak sa bojovalo do poslednej minúty s profíkmi zo Sabinova o vytúžené víťazstvo. Naši chlapci si svojou hrou a radosťou z nej získali aj tribúny divákov, ktorí chlapcov vyburcovali až k samotnému 1.miestu.

V závere súťaže pri odovzdávaní cien neskrývali chlapci radosť a nadšenie z výhry.  Chlapci vybojovali svoje víťazstvo obetavým výkonom a hernou disciplínou. Mne ako trénerovi a telocvikárovi zároveň, bolo krásne sledovať ich počas jednotlivých rokov. Vidieť ich rásť a napredovať, vidieť ich tešiť sa z výhier, ale sledovať aj ich neúspech. Postupne svoje skúsenosti a radosť hry maturanti vždy odovzdávajú mladším nasledovníkom. Nebolo tomu inak ani na tomto turnaji.

A ja ako učiteľ  a tréner sa im všetkým za skvelú reprezentáciu chcem poďakovať a zaželať veľa úspechov v ďalšom osobnom a aj

v športovom živote.

Neostáva už nič iné, ako len vymenovať tých, ktorí sa o víťazstvo pričinili:

Kapitán: Gašpar Marek (Oktáva)

Hráči :Hrubovský Jakub, Štefaňák Peter, Trella Lukáš, Zelenay Mário (Oktáva), Nemčík Viktor (IV.AG), Soták Sebastián, Tomáš Daniel,  Dindák Kristián (I.AG)

Brankár: Vaľak Martin (II.AG)

Učiteľ TSV Jedinák Viliam Mgr.