Naši chlapci sa opäť pochlapili. Na okresnom kole vo Florbale žiakov stredných škôl, ktoré organizovalo Gymnázium C.Daxnera dňa 26.2.2016 v mestskej telocvični vybojovali krásne 2.miesto.  Florbal má u nás na škole dlhoročnú tradíciu a to že je populárny aj medzi chlapcami je vidieť hlavne v čoraz lepšej úrovni hry na turnajoch. Konkurencia škôl a ich družstiev je z roka na rok lepšia, a o to zodpovednejšie sa musíme pripravovať na takéto podujatia aj my.

Za našu školu sme mali družstvo z chlapcov z rôznych tried, no spolu vytvorili super družstvo. Bojovalo sa o každú loptičku a možnosť skórovať.

Kapitánom bol Gašpar Marek (oktáva), jeho zástupcom a v budúcich ročníkoch isto aj nástupcom Soták Sebastián  (II.AG) ďalší členovia družstva Štefaňák Peter, Trella Lukáš, Hrubovský Jakub, Zelenay Mário (oktáva), Hreňo Kristián, Babinský Kristián (kvinta), Dindák Kristián (I.AG) a všetko z bránky a okolo nej strážil Vaľak Martin (II.AG).

Všetkým čelnom družstva ďakujem športové nasadenie, disciplínu a za krásnu reprezentáciu našej školy.

Mgr.Viliam Jedinák