Domovská stránka / Fotoalbum / Korčuliarsky kurz 2016

Korčuliarsky kurz 2016

P050887Korčuľovanie je všestranným športom, ktorý vyžaduje koordináciu, silu, obratnosť, flexibilitu, vytrvalosť, ale aj zmysel pre pohyb, cit pre hudbu, prípadne aj tanec. Už dávno neplatí, že korčuľovanie je výhradne zimný šport, nakoľko sa korčuľovať dá aj v teplejších mesiacoch a to nielen na ľade, ale už aj na kolieskových korčuliach.

Korčuľovanie je základom pre dva najpopulárnejšie zimné športy – hokej a krasokorčuľovanie.  Je však aj jednou zo základných lokomócií, ktoré by žiaci  mali zvládnuť v už v rannom detstve. Nie každý mal v detstve takúto možnosť a tak sme si povedali, že nikdy nieje neskoro. V našom školskom vzdelávacom pláne máme Korčuliarsky kurz už niekoľko rokov a prináša nielen oživenie telesnej a športovej výchovy, ale istotne aj nové zážitky a  možnosti pre našich žiakov.

Na našom kurze si žiaci pod vedením inštruktorov osvoja  správnu techniku korčuľovania vpred  na dvoch nohách, ale aj na jednej nohe, prekladanie nôh. Samozrejme skúšame aj  korčuľovanie vzad  na dvoch nohách, brzdenie vpred a vzad. Taktiež si skúšame rôznorodý pohyb na ľade za pomoci množstva pohybových hier.

Spomínaný Korčuliarsky kurz sme práve dnes ukončili na zimnom štadióne v Trebišove záverečným súťažením a rozdaním certifikátov o absolvovaní kurzu. Nemôžu chýbať spoločné fotografie, šantenie na ľade, či hokejový zápas v závere kurzu.

Každý si z kurzu odnášal to svoje. Niekto boľavé kolená, niekto otlačené nohy či boľavý „sedací sval“, ale verím že každý spokojný sám so sebou.

Ako bonus na záver istotne potešila aj čokoláda pre každého, kto neváhal, pridal sa k účastníkom kurzu a zažil pekných pár netradičných hodín na ľade.

 

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment