Vo Veľkom finále súťaže Gospeltalent 2016 sa vo štvrtok 5. mája v Ružomberku naživo predstaví aj skupina Not Us, ktorej členmi sú aj naši dvaja žiaci Jakub Smolák z kvarty (klávesy) a Martin Demčák z primy (neuveríte,ale zvukár kapely!!!) Pieseň Prvý dotyk ich v internetovom hlasovaní vyniesla ako druhú postupujúcu kapelu do pozície bojov o absolútne víťazstvo. V kategórii skupín sa predstaví spolu s Way to go.

“Od Boha máme vyžadovať veľké veci. Násilníci sa zmocňujú Božieho kráľovstva, máme klopať, búchať, aby sa nám otvorili dvere. Pravdaže nech vyhrá ten, ktorý je toho hoden,”hovoria členovia mladej worshipovej skupiny z Prešova a Vranova nad Topľou o tom, kto by mal vyhrať Gospeltalent. Not Us chcú cez súťažnú pieseň vzbudiť u ľudí túžbu alebo aspoň myšlienku nechať sa uniesť jeho krídlami”. “Kiež by ho aspoň jeden ďalší našiel, to by bola výhra,”  hovoria o skladbe, ktorá opisuje, kým je pre nich Boh. Vznikla iba pred mesiacom.

Kapela vznikla pri prešovskom spoločenstve MaranaTha. Riadia sa heslom: Nehovor mladučký som :). Názov kapely vznikol pred ich prvým vedením chvál v KPC v Prešove na akcii piatky pre mladých, kedy v modlitbe dostali slovo „Nie nás, nie nás Pane, ale svoje meno osláv“. V tomto Duchu  sa prihlásili aj do tejto sútaže. Všetkých ich istým spôsobom ovplyvnil J. Juščák – líder kapely MaranaTha.

Finále Gospeltalentu sa uskutoční 5.mája v Ružomberku a v priamom rozhlasovom vysielaní ho bude prenášať rádio Lumen od 20:00h- 22:30 h. V porote budú sedieť Sima Martausová (významná slovenská speváčka a hudobníčka a prvá víťazka Gospeltalentu v roku 2009), Martin Husovský (líder kapely Komajota a niekdajší člen worshipovej skupiny Timothy), Richard Čanaky (významný slovenský gospelový spevák a hudobník, „Zahrajko zo Spievankova“) a Diana Rauchová (hudobná publicistka a redaktorka rádia Lumen).

Držme palce a modlíme sa za Not us, aby uspeli vo finále súťaže a aby naďalej svojou hudbou dvíhali srdcia poslucháčov k Bohu.

Zdroje: www.gospeltalent.sk a www.igospel.sk