Deň za dňom utekajú a leto sa blíži každou hodinou.  Teplo a slnko nás láka čoraz viac vonku a s vonkajším prostredím je spojený aj pohyb a šport.

S pohybom, behom a športovaním sa stretávame na telesnej výchove, no tento mesiac aj na rôznych okresných súťažiach. Od začiatku mája sa už zrealizovalo niekoľko súťažných podujatí v rámci mesta a okresu zameraných hlavne na futbal.

Najprv nám 4. mája urobili radosť dievčatá na súťaži v Malom futbale mladších žiačok, kde obsadili krásne 3.miesto. Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení : Alžová Bibiána, Demetrová Mária, Hrubovská Mária, Jenčová Kristína Noemi, Olahová Iveta, Rezanková Ivana, Tuľáková Natália, Vargová Terézia, Vašková Dominika, Virbová Laura.

Hneď na druhý deň sa tej istej súťaže zúčastnili aj mladší chlapci, no toľko šťastia už nemali a nezískali žiadne popredné miesta.

Podobne dopadlo aj zmiešané družstvo mladších dievčat a chlapcov ročníkov I.stupňa našej školy, ktorí sa zúčastnili  Minifutbalu  žiakov a žiačok – McDonalds Cup dňa 12. mája.

15.mája sa uskutočnil už 15. ročník Vranovského mládežníckeho maratónika, na ktorý našu školu však Mesto Vranov nad Topľou zabudlo pozvať a tak sme sa jej ako škola nemohli súťažne zúčastniť.

Počas dvoch dní 18. a 19. mája,  sa odohral turnaj v Malom futbale žiakov a žiačok JEDNOTA CUP.  Tu sa zase pochlapili naši chlapci a v silnej konkurencii 14 škôl nášho okresu, pomaličky a usilovne postupovali za víťazstvom každým zápasom. Dostali sme sa až do štvrťfinále, kde sme o jediný gólik prehrali so športovou školou , no v poslednom zápase o jeden gól získali krásne a pre nás cenné 3.miesto. Družstvo v zložení: Hlad Ján – kapitán (IX.A), Dzurovčín Dávid, Kos Peter, Kundrát Viktor, Šimko Ján (Kvarta), Šimko Michal, Puškár Filip (Tercia A), Matúš Jakub (VI.A), Kasanický Martin (Prima) a super brankár Polaščík Kristián (Tercia B), skvele bojovalo a svojou súhrou dokázali odolať aj veľmi dobre pripraveným súperom.

Dievčatá obdivuhodne bojovali a aj napriek 1 výhre, 1 remíze a 1 prehre sa im nepodarilo postúpiť ďalej a ostali tak pred bránami finále, ako reprezentanti Česka na MS v hokeji. Tešíme sa však, že sa na našej škole u dievčat futbal chytil a ich prvé úspechy motivujú ďalšie futbalistky k ešte aktívnejšej hre, tohto najrozšírenejšieho celosvetového športu.

V nasledujúcich dňoch budúceho týždňa naše dievčatá a chlapcov čakajú ďalšie športové výzvy tento krát v  atletike. V pondelok nás v tomto nádhernom športe budú reprezentovať dievčatá a v utorok chlapci. Máme teda už málo času na veľkú prípravu, no urobíme všetko preto, aby sme sa v súťaži nestratili a úspešne reprezentovali našu školu.