img_20161005_133951

Športujeme ďalej.

Úspech je niečo, čo nás v cieli uspokojí. Po dvoch športových týždňoch sme spokojní a máme mnohé nové  nápady a plány.  Ako vyzerali tie dva týždne?

Na samom začiatku 26.9.2016 to bolo 1.kolo Školskej futbalovej miniligy mladších žiakov, ktorá mala dramatický priebeh od prvých zápasov, až do samotného konca. Mohol za to pomerne vyrovnaný stav zápasov a veľké množstvo strelených gólov. Napokon sa víťazom stala trieda Kvarta B. Na 2.mieste trieda Sekunda, 3.miesto Kvarta A, 4.miesto Tercia. Na ďalších miestach sa postupne umiestnili tí, ktorí na podobných súťažiach ešte len získavajú skúsenosti. 5.miesto V.B+VII.A, 6.miesto Príma a 7.miesto V.A.

Najlepším strelcom turnaja mladších žiakov sa stal Kristián Polaščík z Kvarty B a Najlepším brankárom Székely Emanuel z triedy Príma.

Hneď na ďalší deň si svoje futbalové schopnosti v 1.kole Školskej futbalovej miniligy zmerali starší žiaci.  Od prvého zápasu sa každý naplno sústredil na hru a miestami sa hralo ako o zlatú loptu.

Zo svojho úspechu sa najviac tešila III.AG, ktorá získala aj Putovný pohár miniligy a obsadila tak 1.miesto. Na 2.mieste skončila I.AG , 3.mieste II.AG a 4.mieste trieda Sexta, ktorá do turnaja nastúpila iba s tromi hráčmi. Najlepším strelcom turnaja sa stal Sebastián Soták z triedy III.AG a Naj brankárom za krásne brankárske zákroky bol vyhlásený Daniel Fecenko z II.AG.

Dňa 29.septembra sme sa z družstvom chlapcov triedy Kvarta A, Kvarta B a VII.A zúčastnili na futbalovej súťaži. Bol to už 3. ročník „O pohár riaditeľa SOŠD“ ktorý organizovala Stredná odborná škola drevárska.  V súťažný deň sa stretlo celkom 12 škôl okresu Vranov. Po vylosovaní skupín sa odohrávali vzájomné zápasy podľa časového rozpisu na umelej tráve, ako aj v nafukovacej športovej hale. S bilanciou 1 výhra, 1 prehra a 1 remíza sme skončili na 5.mieste.

Nasledujúci deň bol piatok 30. septembra a to sa tri družstvá našej školy vybrali na súťaž v Cezpoľnom behu, ktorý už niekoľko rokov organizuje Gymnázium Vranov. Behalo sa za primeraného jesenného počasia podľa vekových kategórií na rôzne dlhé trate v priľahlej lokalite lesíka 1.Mája.

Na úvod naše družstvo dievčat v zložení Mitrišinová Aneta, Šuľáková Anna (Kvatra B) a Jakubová Lucia (Kvarta A) bežalo na 1,1 km a obsadilo 6.miesto.

Nasledovali chlapci ZŠ na 2,2 km a družstvo v zložení Gajdzík Dávid, Šimko Michal  a Puškár Filip (Kvarta A), vybojovalo 3.miesto. Pričom Puškár Filip získal striebornú medailu za 2.miesto.

Najnáročnejšia súťaž bola u chlapcov stredných škôl, kde už behali na 3,3km. Opäť nesklamali a družstvo v zložení Soták Sebastián (III.AG), Dindák Kristián (II.AG), Šimko Ján (I.AG) vybehali krásne 3.miesto. V individuálnej súťaži chlapcov SŠ striebornú medailu za 2.miesto vybojoval Dindák Kristián.

Po následnom víkende sme už od pondelka sledovali nepriaznivú zmenu počasia, ktorá taktiež odradila zopár účastníkov od organizovaného Turistického kurzu žiakov nášho gymnázia. Asi len málokto veril, že sa počasie vylepší, no teraz môžeme len s úsmevom skonštatovať to, čo je asi v každej turistickej príručke:  „Neexistuje zlé počasie, len zle pripravený turista“.

Počas troch dní od stredy 5.10.  do piatku 7.10. sme zažili s 20 študentami gymnázia  v našich veľhorách dážď, vietor, slnko aj sneh, čo sneh, kopy snehu. Ale aj s malými zmenami vyšlo takmer všetko, čo sme si plánovali. Prvý deň sme otestovali nepremokavosť vetroviek počas hustého sneženia a na 7,5km trase tak otestovali aj svoju pripravenosť na turistiku. Večer sme si dopriali aj návštevu AquaCity v Poprade, ako relax v nepriaznivom počasí.

Nasledujúci deň sme zamierili na Štrbské pleso, kde nás už na parkovisku privítalo slniečko, ale aj 20cm čerstvého snehu. Po malej prechádzke okolo plesa sme teda šli na plánovanú túru k Popradskému plesu. Cesta krásnou, ako na Vianoce zasneženou krajinou, bola malou odmenou za námahu, počas šliapania v zasneženom chodníku. Kde tu vykuklo slniečko, ukazovala sa modrá obloha a krásne štíty tatier. Po príchode na Popradské pleso každému prišlo vhod teplo chaty, pol hodinový oddych s teplou polievkou a čajíkom. Naše ďalšie kroky smerovali na Symbolický cintorín, kde si pri zapálení sviečky a modlitbe uctili aj pamiatku nášho zosnulého prezidenta Michala Kováča. Po príchode na hotel a príjemnej večeri nás navštívil člen Záchrannej horskej služby npor. Bc. Kušnirák a pútavou prednáškou spojenú s filmom, doplnil náš Turistický kurz.

V odchodový deň sme si dali ešte túru na Skalnaté pleso a spríjemnili cestu lanovkou. Plánom kurzu bolo aj  ukázať našim žiakom miesta, kde sa v zime na Lyžiarskom kurze lyžovali v jesenných (nezasnežených)  podmienkach. To nám však prekazilo niekoľko desiatok centimetrov snehu.

Ciele sa naplnili, plány zrealizovali a šťastný návrat domov potvrdil aj to, čo hovorili už naši starí rodičia: „Všade dobre, doma najlepšie“.  V pohodlí domova asi každý chvíľu referoval o tom ako bolo, čo a kde videl, kde bol aj to, koľko sa nachodil.  Jedným s plánov kurzu je pripraviť študentov na turistiku, ukázať aká je príroda krásna, zmeniť dni všedné na dni, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

VJ