Množstvo žiakov a žiačok zo siedmich základných škôl nášho okresu sa stretlo v piatok 25.novembra 2016 na Centre voľného času, kde sa konalo Okresné kolo v streľbe zo vzduchovej pušky. Keď že na našej škole máme šikovných žiakov a hlavne dlhoročnú tradíciu v tomto športe, pripravovali sme sa aj my na toto súťažné podujatie. Napokon sme vytvorili iba dve družstvá chlapcov, lebo u dievčat sa tento šport nestretol zatiaľ s veľkým nadšením. Po niekoľkých hodinách trénovania a nacvičovania, sme vybrali tých najlepších strelcov u mladších, aj starších žiakov.

Družstvo mladších chlapcov tvorili: Štefaňák Jakub, Nagy Šimon, Demčák Matej (V.A) a družstvo starších chlapcov bolo v zložení: Karabin Martin (Tercia), Gajdzík Dávid, Puškár Filip (Kvarta A).

Pred samotnou súťažou bolo vidieť na ich tvárach nervozitu no tá po prvých výstreloch a zásahoch do terča na vzdialenosť 10 metrov pomaličky ustupovala. S veľkými očakávaniami sme sledovali naše terče, ale aj nástrely súperov z iných družstiev. Po sčítaní bodov vypukla u mladších žiakov veľká radosť.  Ako družstvu sa im podarilo nastrieľať najviac bodov (celkom 422), a získali tak krásne 1.miesto. Prvé miesto si však vystrieľal aj v súťaži jednotlivcov Štefaňák Jakub s celkovým nástrelom 160 bodov.

Starší chlapci sa však tiež pochlapili a s celkovým počtom bodov 490, si vystrieľali pekné 2.miesto. V súťaži jednotlivcov Gajdzík Dávid obsadil s nástrelom 177 bodov, iba nepopulárne 4.miesto. Od stupňa víťazov ho však delili iba 4 body.

Naší malí strelci svojou šikovnosťou postupujú zároveň na Krajské kolo v streľbe zo vzduchovej pušky. Je to výzva, aby sme sa aj naďalej venovali tomuto málo známemu športu a aby sme sa na ďalšiu súťaž pripravili čo najlepšie.

Všetkým chlapcom ďakujeme za reprezentáciu našej školy a gratulujeme ku krásnym úspechom.