Svätý Otec František oslávi v sobotu 17. decembra životné jubileum 80 rokov. Pápeža čaká v tento deň program, v ktorom nebudú chýbať ani bežné pracovné povinnosti. Ráno o 8.00 bude predsedať svätej omši v kruhu kardinálov, ktorí sídlia v Ríme. Miestom slávenia tentoraz nebude kaplnka Domu sv. Marty, ale čerstvo zreštaurovaná kaplnka v Apoštolskom paláci označovaná ako Cappella Paolina. Zdobia ju po stranách Michelangelove nástenné výjavy „Obrátenie sv. Pavla“ a  „Ukrižovanie sv. Petra“.

Hashtag Pápež

Aj keď pápež chce, aby jeho narodeninový deň bol dňom obyčajným, iste sa na verejnosti nevyhne skandovaniu „Happy Birthday“ či „Tanti auguri“ a možno, ako po minulé roky, bude sfukovať aj sviečky na torte darovanej pútnikmi alebo sa bude prizerať flashmobu v podobe argentínskeho tanga.

Používatelia internetu majú na odoslanie gratulácie pápežovi na výber adresy v latinčine (PapaFranciscus80@vatican.va), taliančine (PapaFrancesco80@vatican.va), španielčine a portugalčine (PapaFrancisco80@vatican.va), angličtine (PopeFrancis80@vatican.va), francúzštine (PapeFrancois80@vatican.va), nemčine (PapstFranziskus80@vatican.va) či poľštine (PapiezFranciszek80@vatican.va).

K dispozícii je aj hashtag #Pontifex80.                -en-

 

 

vcr_yzvgrfwl_b-pvszlug-p-pe-franti-ek-osl-vil-17-decembra-79-narodeniny