Naša škola sa aj tento rok zapojila do boja o získanie finančných prostriedkov na projekty medzinárodnej spolupráce a partnerstva v rámci programu Erasmus+. Po podaní prihlášky na projekt určený pre vzdelávanie našich pg. zamestnancov je tu teraz nová prihláška, tentoraz na projekt pre mobilitné výmeny určené pre žiakov a učiteľov našej školy.

Projekt s názvom Be Allies Not Bullies, ktorého nosnou témou je boj proti šikane, je naplánovaný na 2 roky. V partnerstve je 6 škôl, pričom koordinátorom je tentokrát turecká škola. Ak sa budeme v procese posudzovania úspešní, tak v priebehu dvoch rokov sa uskutočnia 2 pracovné stretnutia pre učiteľov (Portugalsko a Turecko) a 4 mobilitné stretnutia v krajinách Belgicko, Slovensko, Rumunsko, Španielsko.

Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac o partneroch projektu (dúfajme, že úspešného), tu sú ich oficiálne názvy aj internetové stránky.

Turecko (Manisa): Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, www.polinaseml.meb.k12.tr

Rumunsko: (NĂSĂUD): COLEGIUL NATIONAL GEORGE COSBUC NASAUD, www.gcosbucnasaud.ro , www.cngc.ro

Belgicko (Minderhout): Asturia, www.asturia.weebly.com

Portugalsko (Braga): Externato Paulo VI, www.extenatopaulovi.org

Španielsko (Crevillent): IES Macià Abela, www.iesmaciaabela.com

Nuž a samozrejme aj Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou.

 

Výsledky budú známe v polovici augusta 2017.