Každoročne sa školy okresu Vranov nad Topľou stretávajú na rôznych športových podujatiach. Samozrejme, že naša škola sa pravidelne zapája do väčšiny týchto súťaží.

Na základe registrácie sme za s družstvom 4 žiakov ZŠ zúčastnili na Okresnom kole súťaže v stolnom tenise, ktoré sa konalo na ZŠ Juh Vranov, dňa 23.11.2017, pod záštitou Centra voľného času.

Do tejto súťaže chlapcov základných škôl sa celkom zapojilo 8 škôl nášho okresu.

V dvoch skupinách sa bojovalo o postup do užšieho finále. Po jednej prehre a dvoch výhrach v skupine B, sme vo semifinále dostali silného súpera, družstvo školy z Vyšného Žipova a zároveň víťaza niekoľkých ročníkov tejto súťaže družstiev.

Po prehre so silným súperom bolo malým svetielkom úspechu víťazstvo nad družstvom ZŠ Sídlisko II. Aj keď chlapci zo spomínanej školy neboli udatní chlapi, potrápili dnes v súťaži nejedno družstvo.  Po počiatočnej jednej prehre a následných troch víťazstvách sa črtal úspech. No nasledovala prehra a doťahovanie sa na našich chlapcov. Napokon v ťažkom dueli s vyrovnaným súperom naši chlapci na konci setu hlasno vykríkli a bolo jasné, že 3.miesto je naše.

Po takmer piatich hodinách súťaženia v stolnom tenise sa družstvo v zložení Kasanický Martin, Polák Martin, Dindák Sebastián (Tercia), Dulovec Matej (Sekunda) dočkalo úspechu v podobe výhry diplomu a pohára za 3.miesto.

Za  úspešnú reprezentáciu školy sme žiakom zakúpili medaily za umiestnenie a ako bonusovú odmenu si chlapci vybrali pozvanie na pizzu.

Vo fotoalbume sme uverejnili aj zopár fotiek zo súťaže.