Futbal je veľmi populárna kolektívna športová hra pri ktorej sa dá relaxovať, ale aj súťažiť. Na jednu takúto súťaž v malom futbale žiakov základných škôl Košickej arcidiecézy nás  pozvala Cirkevná spojená škola v Bardejove. Súťaž sa uskutočnila dňa 8.12.2017 v športovej hale Mier v centre Bardejova a v malom futbale si celkom prišlo zmerať sily 9 cirkevných škôl Košickej arcidiecézy. Jednotlivé tímy sa rozdelili losom do troch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým.  V našej skupine sme súperov z dvoch cirkevných škôl z Prešova zdolali a tak sme postúpili v súťaži o 1. až 3. miesto. Pomerne hladkým 5:0 víťazstvom nad CZŠ Belá nad Cirochou sme narazili na cirkevnú školu z Košíc, ktorá nás poriadne potrápila, no pár minút pred koncom stretnutia sme dali víťazný gól a udržali tak tesný rozdiel 3:2 do samého záveru stretnutia.

Naše družstvo viedol kapitán Jakub Matúš (VIII.A), Dulovec Matej (Sekunda), Kasanický Martin, Polák Martin, Dindák Sebastián (Tercia), Šviderský Martin, Makranský Daniel, Varichaj Šimon, Zubko Jakub, Zmuda Marek  (Kvarta) neskrývalo radosť.  Oslavám nebolo konca a radosť nás sprevádzala cestou až do návratu domov.

Chlapci si za futbalové umenie, obetavé zákroky a námahu poprosili odmenu v podobe pozvania na pizzu a kofolu, a tak sme oslávili víťazstvo aj takou to formou v reštaurácii Lietadlo v Medziankach. Potom nás už čakala len rýchla cesta domov a krásne pocity po dobre odvedenej kolektívnej práce.

Počas celej súťaže v Bardejove nás sprevádzal a búrlivo podporoval aj školský fanklub z triedy Kvarta, ktorému sa za povzbudzovanie a podporu v spoločnosti p.riaditeľa tiež chcem poďakovať.

Moje veľké ďakujem však patrí celému futbalovému tímu, za ochotu, nasadenie a obetavosť s akou reprezentovali našu školu, aj svoje futbalové umenie.

Vo fotoalbume nájdete foto dokumentáciu priebehu turnaja, ako aj samotné preberanie  odmien.