Dnes sa po vyučovaní v telocvični školy odohralo už druhé školské kolo vo futbale mladších žiakov pod názvom Školská futbalová minilliga 2017/2018.

Do 2.kola súťaže sa prostredníctvom súpisky do termínu 18.12.2017  (do 8.oo hod. ) prihlásili iba štyri družstvá, ktoré si dnes medzi sebou zmerali sily.

Tentokrát sa súťažilo bez silnej konkurencie tried Kvarta (ktorá prihlásenie nestihla) a triedy Tercia + VIII.A, ktorá bola pre nešportové správanie sa po 1.kole Miniligy na jedno kolo vylúčená.

Po zahájení a úvode turnaja sa vylosovali poradia zápasov.  Hracím systémom bolo dnes pre malý počet tímov systém hry  „každý s každým„.

Vôbec nevadil menší počet divákov ako obvykle, na nasadení a zanietení v hre to vôbec nebolo badať. Išlo sa naplno po každej príležitosti skórovať a za každou loptou.  Na turnaji padlo celkom 19 gólov a o krásne herné, ako aj brankárske akcie nebola núdza.

Napokon sa dnešným víťazom 2.kola Miligy stala trieda VI.A. 

Ďalšie umiestnenia boli nasledovné 2.miesto Príma, 3.miesto V.B, 4.miesto Sekunda.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Bogár Michal (VI.A) s 10 gólmi a najlepším brankárom Székely Emanuel (Sekunda).

Turnaj sa už tradične ukončil vyhlásením výsledkov s odovzdaním odmien v podobe sladkostí, diplomov a tým NAJ sa ušiel aj na istý čas putovný školský pohár.

Víťazom gratulujeme a želáme ešte veľa športových úspechov na podobných stretnutiach.