Talentovaný len 15-ročný slovenský záložník Martin Šviderský a žiak nášho Cirkevného gymnázia vo Vranove nad Topľou  sa upísal anglickému gigantovi Manchestru United.

O mladého futbalistu sa zaujímali popredné tímy ako napríklad Liverpool, Chelsea, Arsenal, Manchester City, či West Ham United. Jeho vývoj sledoval aj škótsky klub Celtic Glasgow. Šviderský začínal s futbalom ako malý chlapec na východnom Slovensku v rodnom Vranove nad Topľou. Následne hral za mládežnícke výbery Michaloviec a Prešova.
Jeho talent si všimol bývalý slovenský futbalista a tréner, ktorý v súčasnosti zastáva úlohu futbalového agenta Ľubomír Moravčík. Skauti londýnskeho Arsenalu ho neskôr získali do klubovej akadémie v gréckom Solúne, kde predvádzal svoj nesmierny talent. Po zrušení tejto akadémie v Grécku si Martin vyskúšal viacero skúšobných pobytov v popredných európskych kluboch. Vďaka týmto skúsenostiam sa Martin naučil plynule rozprávať po anglicky a grécky, aby bol v súčasnosti hodnotený ako jeden z najväčších slovenských talentov. Súboj o jeho podpis nakoniec vyhral spomínaný Manchester United, kde bude mladý hráč naďalej rozvíjať svoje futbalové umenie. Po brankárovi Alexovi Fojtíčekovi bude druhým Slovákom hrajúcim za slávny klub z Old Trafford.
                                                                     Všetci žiaci a zamestnanci našej školy sú hrdí na  Maťka   Šviderského                                                                                                                               a želajú  mu v jeho osobnom i profesionálnom živote veľa úspechov !!!

 


Tagy: Manchester United FC Martin Šviderský