Domovská stránka / Fotoalbum / Kurz programu Erasmus+ v Barcelone

Kurz programu Erasmus+ v Barcelone

Minulý rok sme opäť mali šťastie, okrem iného aj v tom, že nám bol schválený projekt pre vzdelávacie aktivity našich učiteľov. Jedná sa o projekt programu Erasmus+ s názvom Aj vzdelanie môže byť atraktívne, v rámci ktorého sa 6 učitelia našej školy zúčastnia rôznych vzdelávacích aktivít v zahraničí. Keďže projekt konči tento rok na jeseň, tak niektoré aktivity sa konajú ešte toto leto.

Ja som si z bohatej ponuky kurzov vybral kurz zameraný na využívanie sociálnych médií vo vyučovaní a tvorbu audiovizuálnych obsahov, ktoré je možné využívať vo vzdelávacom procese. Dvojtýždňový kurz organizovala talianska agentúra EuroPass a miestom konania sa nakoniec stala španielska Barcelona.

Prvý týždeň kurzu bol venovaný spomínaným sociálnym médiám, teda návodom ako využiť Facebook či Instagram na bezpečnú prácu v triede, alebo tiež spoločná platforma Edmodo.

Druhý týždeň sme sa zasa oboznámili s návodom ako postupovať pri tvorbe audiovizuálnych obsahov. Vyskúšali sme si tvorbu a strih videí a rôzne nástroje, ktoré sa pri tejto činnosti dajú využívať.

Okrem vzdelávania som si samozrejme našiel čas aj na spoznanie Barcelony, čoho dôkazom sú aj nasledujúce fotografie. V rámci toho som nevynechal legendárny štadión Camp Neu, či Gaudiho klenot Sagradu Familiu.

R. Majzlík

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment