Po dlhšej odmlke merania síl sa opäť stretli triedy na turnaji vo florbale. Na našej škole má florbal ozaj dlhoročnú tradíciu a tak aj tento krát sa počas prípravy na turnaj trošku trénovalo a nacvičovalo, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok v podobe gólov. A vyšlo to, oplatilo sa trénovať.  Pri vzájomných zápasoch sa bojovalo o každú loptičku,  priestor pred bránkou, o každý vyhratý súboj o možnosť vystreliť na bránku. Občas niektoré súboje a strely na telo boleli, ale to v športe občas býva.

Prekvapenie turnaja sa stalo realitou, tí čo do turnaja vstupovali s malou dušičkou, napokon uspeli a prekonali aj starších a skúsenejších žiakov.

Víťazom turnaja sa prekvapivo stala trieda Sekunda, ktorá vybojovala 1.miesto. V tesnom závese za nimi boli ďalšie dve triedy, ktorých poradie určil až počet strelených gólov.

Lepšia bola trieda Kvarta ktorá sa umiestnila na 2.mieste pred Terciou na 3.mieste.

Ďalej sa umiestnili nasledujúce triedy: 4.miesto Prima,  5.miesto VI.A+VII.A, 6.miesto V.A a 7.miesto IX.A.

„Naj“ strelcom turnaja bol dnes Polák Matrin z Kvarty a „Naj“ brankárom Varichaj Jakub zo Sekundy.

Všetci zúčastnení si zaslúžia uznanie a pochvalu za nasadenie, hernú disciplínu a obetavosť. V takýchto turnajoch často rozhodujú maličkosti a skúsenosti. Veríme že tí, čo sa dnes neumiestnili na stupňoch víťazov, sa na budúci rok budú snažiť oveľa viac.

Veď dnes získali aj oveľa viac skúseností a tie v športe často každého posúvajú bližšie k víťazstvám.

V závere sa chceme poďakovať všetkým účastníkom turnaja, chlapcom z III.AG za rozhodovanie zápasov a divákom za vytváranie športovej atmosféry.

Taktiež sa chceme poďakovať Rodičovskému združeniu za podporu športu na našej škole.

 

Viac o tomto článku vám vypovedia fotografie z priebehu celého turnaja vo fotogalérii s názvom Florbal2018