Už po tretí krát sme sa so školou zapojili osláv Slovenského dňa stolného tenisu pre všetkých, ktoré organizuje Alica Grofová – Chladeková, slovenská stolnotenisová legenda, vicemajsterka sveta, autorka a koordinátorka projektu, Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky, Zober loptu, nie drogy n.o. pod názvom  „…ideme hrať ping – poooooong…“

Pár dní pred samotnou súťažou sa mohli záujemcovia o súťaž zapisovať na súpisky k jednotlivým stolnotenisovým stolom a trénovať po vyučovaní v priestore telocvične.

Dňa 26.3.2019 sa účastníci od 13,30 hod pripravovali individuálne samostatným tréningom v telocvični školy. Samotné zahájenie súťaže bolo o 13,45 hod.

Do súťaže sa celkom zapojilo 28 žiakov oboch stupňov našej školy. Lákavosť súťaže je v tom, že sa jej môže zúčastniť každý. Aj ten, kto vie aj rekreačne hrať pingpong a zároveň reagovať na proti hru druhej strany, pri obiehaní okolo stola. Po každom víťazstve získava pri hráčskom stole „zlatú značku“ a po zisku  piatich zlatých, automaticky postupuje do finále pri stole medzi 5 najlepších hráčov. Potom sa hrá systémom, každý s každým.

Najvážnejšie súboje sa vždy odohrávajú o popredné miesta. Vyhlásením výsledkov a odovzdaním odmien sa o 15,30hod celá súťaž ukončila.

Výsledky súťaže sú nasledovné:

Mladší žiaci            

1.miesto Kasanický Martin  – Kvarta

2.miesto Dindák Tobias                – Príma

3.miesto Dulovec Matej               – Tericia

Mladšie žiačky       

1.miesto Kundravá Šarlota Noemi – V.A

2.miesto Fabiánová Laura             – Sekunda

3.miesto Kľučárová Diana             – Sekunda

Starší žiaci                 

1.miesto Kos Peter                    – III.AG

2.miesto Kundrát Viktor              – III.AG

3.miesto Zubko Jakub                   – I.AG

 

Od Organizátora osláv SDST pre všetkých r.2019, sme pre každého účastníka dostali silikónový náramok s logom súťaže, stolnotenisové loptičky a 3 soft stolnotenisové rakety pre najlepších amatérov súťaže u ml.žiakov.

Z prostriedkov ZRPŠ sa zakúpili medaile za 1 – 3. miesto a sladká odmena  pre každého účastníka (lízanka) a diplomy školy (z prostriedkov školy), balíčky cukríkov a dezert podľa umiestnenia, ako  sladké potešenie pre víťazov. Bonusom bola TOMBOLA, kde sa losovali športové drobnosti ako loptičky, prívesky a rekreačné stolnotenisové rakety.

Ďakujeme všetkým športovcom za podporu športu na škole ako aj účasť na športovom popoludní. Víťazom samozrejme blahoželáme.

 

Foto zo súťaže nájdete vo fotogalérii s názvom  „…ideme hrať ping – poooooong…“