Leto je už za dverami a s ním aj dobrodružstvo na letnej škole Oxfordu, ktoré čaká 28. júla – 10. augusta na našich dvoch žiakov.

Laura Krajňáková (II. AG) a Ján Demeter (Sexta) sa zapojili do súťaže v písaní esejí, ktoré organizuje The Oxford Spires Summer School. S veľkým potešením a zároveň hrdosťou sme prijali správu, že eseje oboch žiakov mali úspech. V jednom prípade ide o výhru kompletného školného,v tom ďalšom o čiastku. Výhra im umožní vzdelávať sa v tak prestížnom prostredí, akým je Oxford. Cieľom letnej školy je sprostredkovať mladým ambicióznym študentom neporovnateľnú skúsenosť zameriavajúcu sa na oblasť práva, medzinárodných vzťahov, ekonomiky, podnikania a samozrejme angličtiny.
Čím je The Oxford Spires Summer School iná a robí ju tak výnimočnou? Na škole nevyučujú len profesori, ale taktiež profesionáli – právnici, diplomati, bankári, ktorí zdieľajú svoje znalosti, odbornosť a skúsenosti.

Práve táto skutočnosť je kľúčovou. Študenti uvidia úsilie, ktoré je potrebné vynaložiť v jednotlivých odboroch a zároveň spoznajú aké tieto profesie v skutočnosti sú.

Tešíme sa, že aj v tomto prípade vidno ovocie snahy našich žiakov v ich štúdiu a účasti
aj na predchádzajúcich projektoch, ktoré boli zrealizované vďaka finančnej podpore Erasmus
 +. 

-aš-