Bratislavou prejde o necelé 3 týždne historicky tretí Národný pochod za život. Uskutoční sa              22. septembra 2019 na Námestí Slobody v Bratislave. Cieľom pochodu je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život a dôstojnosť každého človeka. Desiatky tisíc ľudí v Bratislave a v Košiciach volali po zmene. Ich hlas zostáva nevypočutý.

„Chceme dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. Aj nenarodené deti sú ľudia, rovnako ako my ostatní. Národným pochodom za život si chceme pripomenúť, že si máme byť všetci rovní, pretože pri práve na život nenarodených detí to žiaľ neplatí,“ povedal hovorca Národného pochodu za život Patrik Daniška.

Prvý Národný pochod za život bol v roku 2013 v Košiciach, druhý v roku 2015 v Bratislave. Boli v tom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Celkovo ich navštívilo vyše 150 tisíc ľudí.

Oproti predchádzajúcim pochodom v tohtoročnom nastali zmeny. Námestie SNP organizátori vymenili za Námestie Slobody. Ľudí, ktorí chcú prísť, pozývajú k dobrovoľnej registrácii na webstránke pochodzazivot.sk. „Registrácia nám pomôže pri organizovaní celého podujatia, prípravy a plánovania sprievodných aktivít, dopravy, parkovania a koordinácie zhromaždenia a Pochodu,“ uviedol Daniška.

Stále prebieha možnosť zapojiť sa do pochodu ako dobrovoľník i finančná zbierka. Viac informácií o pochode je možné nájsť na FacebookuInstagrameTwitteri a stránke pochodzazivot.sk.

Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Spolupracujú ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie a ďalšie organizácie, ktoré sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

Zdroj: pochodzazivot.sk