Domovská stránka / Fotoalbum / Aj my sme boli súčasťou milióna

Aj my sme boli súčasťou milióna

Aj tento rok sa žiaci našej školy zapojili do celosvetovej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec, ktorá sa zrodila ešte v roku 2005. Jej cieľom je pomôcť kresťanom vo svete, keďže každý siedmy z nich žije v krajine, kde nemôže slobodne žiť svoju vieru, je diskriminovaný alebo je ohrozený jeho život. Spoločnej modlitbe, ktorú viedol náš p. kaplán Michal, predchádzala prezentácia. Pomocou nej sme deti pripravili a vysvetlili význam modlitby ruženca. Vďaka statickým obrazom jednotlivých tajomstiev ruženca svetla, ktoré hrali žiaci 5. ročníka, sa mohli deti lepšie vžiť do výjavov z Ježišovho života. Každý desiatok začal položením horiacej sviečky na deťmi vyrobený ruženec.

Druhý stupeň našej ZŠ a celé gymnázium sa tiež pripojili k iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec počas 2. vyučovacej hodiny od 9.00h pod vedením duchovného správcu školy, pána dekana, ThLic. Štefana Albičuka,PhD. Vyzdvihli sme tohtoročný úmysel iniciatívy, podľa ktorého okrem vojnou a nepokojmi zmietaných krajín, máme myslieť aj na akčné zapojenie ľudí do celosvetových misií.

Veríme, že aj takýmto spôsobom sme pomohli vybudovať v deťoch pocit solidarity s bratmi a setrami na celom svete, ktorí trpia pre vieru.

sdr

dav

sdr

dav

dig

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dig

dav

dig

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment