Domovská stránka / Fotoalbum / Postup na česko-slovenské kolo súťaže Rozhoduj o Európe

Postup na česko-slovenské kolo súťaže Rozhoduj o Európe

V stredu 6.novembra 2019 sme sa spolu s 5. študentami nášho gymnázia zúčastnili súťaže Rozhoduj o Európe. Vyhlásila ju organizácia SFPA – Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku. Študenti sa na jeden deň stali ministrami životného prostredia krajín Európskej únie a rokovali na “pôde” Európskej Rady v Bruseli. Súťaže sa zúčastnilo 28 “ministrov,” zo stredných škôl Prešovského kraja, ktorí zastupovali všetky krajiny únie. Modelové rokovanie malo hlavnú agendu : Nariadenie o minimálnych požiadavkách na opätovné využívanie vody. Téma nanajvýš aktuálna, no aj veľmi náročná na prípravu. Poviem vám, ministri bojovali naplno, obhajovali svoje požiadavky, diskutovali, navrhovali zmeny, dodatky, sprísnenia či uvoľnenia noriem. Prebiehali aj kuloárne rokovania. Presne tak, ako je to v Bruseli. Nakoniec odhlasovali návrh nariadenia, ale samozrejme, že tam boli zmeny a doplnky.

Som veľmi rada, že študenti našej školy boli veľmi aktívni a naozaj vzorne reprezentovali našu školu vo veľmi silnej a tvrdej konkurencii. Našimi ministrami boli : Ján Demeter (minister za Švédsko), Tobias Hlad (Veľká Británia), Aneta Mitrišinová (Taliansko), Tamara Kučerová (Španielsko) a Eugénia Ficková (Rumunsko).
S veľkou radosťou vám chceme oznámiť, že medzi tromi najlepšími rečníkmi bola práve naša Eugenika, ktorá získala druhé miesto a priamy postup na česko-slovenské kolo súťaže do Bratislavy. Tam sa v januári stretne 70 najlepších “ministrov a europoslancov” zo Slovenska a Českej republiky. Máme z toho radosť! ĎAKUJEME študentom, že ich máme a že sú takí perfektní!
Berka Jedináková
 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment