Domovská stránka / Fotoalbum / Fandíme florbalu…

Fandíme florbalu…

Povedzme si priamo, že florbal je na Slovensku už doma. Pred pár rokmi sme mu nevedeli prísť na meno, pozerali sme  na smiešnu hokejku a tá loptička… a dnes? Je to super šport!

Všetky športy majú spoločné to, že za ich úspešnosťou musí stáť konkrétny človek, ktorého voláme športovec. Jednotlivec  však často súťaž nevyhráva, vždy sa o to snaží celý kolektív športovcov, v našom prípade florbalistov. Kolektív sa vďaka svojej šikovnosti s florbalkou a guľatosti loptičky, chce prebojovať až súperovej bránke a dávať góly,  ktoré by prispeli k víťazstvu celého tímu.

A o víťazstvo nám na škole v tieto dni išlo. Vybrali sme si asi najrozšírenejší halový šport na Slovensku – florbal a k nemu prislúchajúcu výbavu, aby sa nám dobre hralo. Najprv sme sa s mladšími žiakmi pripravovali na hodinách telesnej a športovej výchovy. Neskôr na Športovom krúžku a napokon aj po vyučovaní v telocvični na turnaji „Fandíme florbalu“.

Mladší žiaci si zmerali sily medzi jednotlivými triedami a veru išlo o každý kúsok palubovky, a o každú získanú loptičku, či šancu streliť ten víťazný gól.

Počas turnajov nechýbali na lavičkách športom zanietení diváci, ktorí sa často starali o pestrú kulisu zvukov, klaksónov, či skandovaných hesiel, povzbudzujúcich hlavne ten ich „Naj tím“.  Diváci sú na každom zápase ďalším hráčom hrajúceho tímu, ktorý vie povzbudiť a odmeniť každú športovú akciu.

Po vyhodnotení výsledkov, pridelení titulu „Naj strelec“ a „Naj brankár“ sa rozdelili ceny, diplomy a sladkosti. Zároveň sme sa už dohodli na ďalšom pokračovaní turnaja „Fandíme florbalu“ v januári 2020.

Aj takéto florbalové aktivity robíme s podporou https://www.florbal4u.com/sutaz-pre-zakladne-skoly. Aj tu sme doplnili vybavenie našej telocvične pre tieto športové aktivity.

Viac foto a nájdete vo fotogalérii s názvom „Náš športový maratón a  florbal“.

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment