Domovská stránka / Fotoalbum / Beseda o Európskom parlamente

Beseda o Európskom parlamente

28. októbra sme sa v MsDK vo Vranove nad Topľou v rámci projektu EUROSCOLA stretli s europoslancom Ivanom Štefancom  a bývalým poslancom NRSR  Pavlom Zajacom. Počas tejto zaujímavej besedy sme sa mali možnosť opýtať otázky, ktoré nám vŕtali v hlave už dávno. Najviac nás zaujímal BREXIT. Pán europoslanec Štefanec nám vysvetlil, že aj pre samotnú Veľkú Britániu nie je výstup z Európskej únie  najlepším riešením, keďže so sebou prináša aj rôzne nevýhody. Tiež to, že je lepšie pre celú Európsku úniu ak odídu s dohodou.

Pavol Zajac zase vyviedol z omylu všetkých, ktorí boli presvedčení, že naše členstvo v EÚ je možné vnímať len negatívne.  “Čo robí Európa pre nás ? “Eurofondy nám pomáhajú zveľaďovať naše okolie a tiež cestovanie a študovanie v zahraničí sú obrovskými výhodami, najmä pre nás mladých študentov.

Vďaka pánovi Ivanovi Štefancovi sme sa dozvedeli čím sa  prioritne bude zaoberať  Európsky parlament v tomto volebnom období. Prezradil nám aj svoje úspechy pri schvaľovaní niektorých zákonov.

Na záver besedy sme sa rozlúčili so vzácnymi hosťami krátkou kultúrnou vložkou v podobe speváckeho vystúpenia.  Z tohto stretnutia si každý odniesol malý darček od  Ivana Štefanca a hlavne dobrý pocit z užitočne stráveného času a samozrejme  hlavu plnú nových vedomostí. Hosťom pekne ďakujeme, za to , že si na nás našli čas.

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment