Domovská stránka / Fotoalbum / Beseda s primátorom a riaditeľom ÚPSVaR

Beseda s primátorom a riaditeľom ÚPSVaR

V pondelok 11. novembra t.r. sa vo vranovskej knižnici uskutočnila beseda študentov Cirkevného gymnázia sv. Františka z Assisi s poslancami Prešovského samosprávneho kraja a zároveň so súčasným primátorom mesta Vranov nad Topľou Ing. Jánom Raganom a taktiež s riaditeľom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny PhDr. Jozefom Baranom.

Všetko sa to začalo speváckym vystúpením žiakov školy a prezentáciou, ktorá predstavila hostí. Diskusiu, kde padlo nemálo otázok si moderovali sami študenti.  Gymnazisti sa dozvedeli, ako mesto hospodári s financiami a aké projekty sa tvoria s pomocou Európskej únie a medzinárodnej spolupráce.

Od pána Barana sme dostali dostatok informácií o tom, ako je to vlastne s úradom práce a mladými ľuďmi. Dostali sme aj odpoveď na otázku, ako sa úradu práce úspešne “vyhnúť”.  Úrad práce je jedným z veľkých prijímateľov dotácii z európskej únie a realizuje množstvo projektov financovaných práve z eurodotácií.

Otázok na hostí  bolo veľmi veľa. Sme vďační, že sme na  každú  dostali dobrú odpoveď. Odniesli sme si veľa poznatkov o fungovaní nášho mesta aj kraja. Hostia nás na záver veľmi milo povzbudili.

Táto akcia bola jednou z aktivít v rámci projektu EUROSCOLA 2020.

 

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment