Športová streľba je základom pre ďalšie pekné športové disciplíny, ktoré sa často spájajú aj so zimným obdobím. Pre nás Slovákov je asi najviac vnímaná streľba v spojení s biatlonom, kde si určite pamätáme našu  Nasťu Kuzminovú, či sestry Fialkové, prípadne s letnými olympijskými hrami, sa spája streľba z pištole Pavla Koppa, či pušky Jozefa Gönciho, alebo Danky Bartekovej.

Pri všetkých športových streľbách je potrebný cielený tréning a veľa hodín streľby a práce. Náš trpezlivý tréning  nám zatiaľ takmer každý rok prináša väčšie či menšie úspechy  na okresnom a čiastočne aj na krajskom kole.

18. decembra 2019 sa športoví strelci našej školy stretli na okresnom kole streľby zo vzduchovej pušky. Mladších žiakov na súťaži reprezentoval pomerne nový a neskúsený tím troch mladších žiakov chlapcov z triedy Sekunda.

Sebastián Rak, Peter Miškovič a Patrik Venceľ dnes ukázali svoju trpezlivosť a presnú mušku v tejto súťaži. Nielenže získali 1.miesto ako družstvo, ale dokonca Peter Miškovič si vybojoval 1. miesto a Patrik Venceľ 2.miesto s pekným nástrelom u jednotlivcov Miškovič 185 a Venceľ 169 bodov.

Družstvo starších žiakov podobne už s väčšími skúsenosťami a ešte väčšími ambíciami prišlo na súťaž v pomerne veľkej konkurencii ďalších ôsmych škôl. Družstvo z triedy Tercia v zložení Terézia Štefanová, Matej Demčák, Jakub Štefaňák si vystrieľali v celkovom súčte 541 bodov a získali krásne 1.miesto. V celkovej súťaži starších žiakov tak u dievčat našu strelkyňu Teréziu Štefanovú od 1.miesta delil iba počet strelených desiatok a tak obsadila 2.miesto. Na rovnakom 2. mieste skočil aj Jakub Štefaňák a za ním na 3.mieste ďalší člen tímu Matej Demčák.

Po vyhodnotení jednotlivci dostali medaily a diplom a škola za umiestnenie družstva diplom.

Na krajské kolo do Prešova ktoré sa uskutoční až v budúcom kalendárnom roku, tak postúpili obe družstvá našej školy.

Úspešným športovým strelcom gratulujeme a želáme ešte veľa športových zážitkov a ešte viac radosti z úspechov.

Vo fotogalérii nájdete aj viac fotografií zo samotnej súťaže, ako aj z vyhlásenia výsledkov.