Situácia, v akej sme sa v posledných dňoch kvôli ochoreniu COVID-19 ocitli nie je pre nikoho ľahká. Byť v domácej karanténe je pre malých aj veľkých Recyklohráčov zložitá a je úplne normálne, že na Vás môže dôjsť chvíľka smútku a úzkosti. Je veľmi dôležité zachovať si v týchto dňoch aspoň nejaký optimizmus a dobrú náladu. Veríme, že aj naša aktuálna – karanténna úloha Vás aspoň na malú chvíľku rozveselí a privedie na pozitívne myšlienky.
Heslo dnešných dní určite poznáte: Nosiť rúško nie je hanba! A v podobnom duchu sa bude niesť aj zadanie aktuálnej úlohy. Keďže sme environmentálny projekt, snažíme sa tento pohľad vnášať do všetkých oblastí života a každodenného konania. Takže milí Recyklohráči, popozerajte doma starý nepotrebný textil a podľa návodu na internete, ktorých je na ňom neúrekom, skúste nepotrebný textil zrecyklovať na nové rúško, ktoré v týchto dňoch musíme všetci nosiť. Keď budete rúško vyrábať, majte na pamäti, že musí byť v prvom rade funkčné! To znamená, že Vás musí dostatočne ochrániť proti vírusom. Avšak pri navrhovaní konečnej úpravy sa môžete nechať uniesť vašou fantáziou😊 Tešíme sa na Vaše výtvory
Zadanie pre všetky stupne:
Využite už nepotrebný textil alebo iný vhodný materiál a vyrobte si z neho rúško. Rúško musí byť funkčné, aby Vás naozaj ochránilo. Aký postup na jeho zhotovenie použijete je len na Vás. Rúško môžete vyrobiť zo šatky alebo starého trička a nebudete k tomu potrebovať ani ihlu a niť. Alebo sa nechajte inšpirovať rôznymi návodmi na internete. Rúško si môžete ozdobiť podľa Vašej fantázie – môžete si naň našiť zvieratko, nakresliť obrázok, napísať názov obľúbenej hudobnej skupiny……..alebo aj naše recyklohráčske logo😊.

Na konečnú výzdobu sa naozaj veľmi tešíme. Veríme, že pri zhotovovaní rúšok malým žiakom pomôžu rodičia alebo starší súrodenci a tí starší to zvládnu určite aj sami.
Vyrob si recyklorúško!
kreatívna úloha
(26. marec – 10. apríl 2020)
Hodnotenie:
Každá škola, ktorá nám pošle aspoň jednu fotografiu a krátky popis prípravy rúška získa 150 bodov. Chápeme, že nie každý učiteľ má v týchto dňoch spojenie so svojimi žiakmi cez internet, takže zapojiť školu do plnenia úlohy môže aj sám koordinátor/ka. Najkrajšie rúška a najlepšie nápady na jeho zhotovenie uverejníme na našej web stránke, aby sme motivovali aj ostatných Recyklohráčov k výrobe vlastných rúšok z už nepotrebných materiálov.
20 najkreatívnejších, najdômyselnejších, najkrajších rúšok odmeníme ďalšími 150 bodmi.
Termín odovzdania prác:
10.04.2020
Termín vyhlásenia výsledkov prác:
16.04.2020
Odovzdanie úlohy:
Škola zašle do súťaže max. 5 príloh s fotografiami a popisom výroby rúška.
Pre uľahčenie práce môžete fotografie s reportážou vložiť do jedného súboru Word alebo PDF, prípadne prezentácie.
Úlohu je potrebné odoslať na jeden krát cez koordinátora školy, systém sa po odoslaní zablokuje a nie je možné cez web stránku doposielať ďalšie fotografie a súbory.

Fotografie z vašej tvorby rúšok, poprosím posielajte do 8.4.2020 (aby bol čas na ich spracovanie) na mail koordinátora školy vjedinak@gmail.com. On doplní potrebné sprievodné dokumenty a odošle do súťaže na Recyklohry.sk

Prajeme vám veľa tvorivých úspechov.