Domovská stránka / Fotoalbum / Kvinta o psychohygiene

Kvinta o psychohygiene

Na psychiku vplývajú rôzne podnety z okolitého sveta, napríklad školské či pracovné povinnosti, vlastné ciele a záujmy, rôzne rodinné situácie a vzťahy, spoločenský život, fyzické zdravie, svetové problémy- vojny, pandémie, a iné. Preto je potrebné  dodržiavať správnu psychohygienu.

Psychohygiena je činnosť, ktorá nám pomáha odreagovať sa a zbaviť sa stresu. Realizovanie psychohygieny je možné rôznymi spôsobmi a každý by si mal nájsť cestu, ktorá mu vyhovuje. Najčastejšie spôsoby odreagovania sa sú napríklad prechádzka v prírode, šport, rôzne záujmy, optimizmus, radosť z maličkostí, ale aj veci, ktoré nám možno tak rýchlo nenapadnú, napríklad porozprávať sa s niekým, povedať mu naše problémy. Niekedy stačí, aby nás niekto vypočul. Je taktiež potrebné tráviť čas s ľudmi. Netreba zabúdať na správny spánok, stravovanie a pitný režim.

Tieto poznatky sme získali na hodine občianskej náuky. A preto by sme  chceli aj týmto príspevkom ukázať, ako my prežívame a konáme svoju psychohygienu, aby sme zvládali ťažkosti dnešnej doby počas tohto dištančného vzdelávania.

Žiaci triedy kvinta

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment