Domovská stránka / Fotoalbum / Minister školstva a poslanec NR SR na návšteve cirkevnej školy

Minister školstva a poslanec NR SR na návšteve cirkevnej školy

Dnešný deň, 22. apríl 2021, sa do histórie našej cirkevnej školy zapíše nielen z pohľadu toho, že sme si v rámci vyučovania pripomenuli Deň Zeme, ale aj z dôvodu výnimočnej návštevy.

Žiakov a zamestnancov Cirkevnej základnej školy sv. Dominika Savia dnes navštívili dvaja významní hostia: minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Branislav Gröhling (SaS) a poslanec NR SR a člen Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, Jozef Bubnár (OĽANO).

V rámci programu návštevy sa vzácni hostia oboznámili s prebiehajúcim výchovno-vzdelávacím procesom na 1. stupni CZŠ, kde navštívili triedy všetkých ročníkov (1 až 4) a mohli vidieť ako prebieha reálna výučba na predmetoch ako napr. slovenský jazyk, či katolícke náboženstvo.

Ako to už v škole chodí, ani pán minister sa nevyhol skúšaniu, a to konkrétne z hudobnej výchovy, kde ho naši tretiaci preskúšali v teste z určovania slovenských ľudových piesní a hrania na hudobný nástroj.

Veríme, že priateľské stretnutie takéhoto druhu nebolo na našej škole posledné, a že pán minister príjme pozvanie na budúcoročne oslavy 30-tého výročia našej cirkevnej školy, ktoré mu bolo dnes odovzdané, aj keď v pomerne dostatočnom predstihu.

 
 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

 
 

Leave a Comment