Po dlhej nútenej pauze a absencii športu na vyučovaní TSV, sme sa už po štvrtý krát so školou zapojili do osláv Slovenského dňa stolného tenisu pre všetkých. Túto súťaž podporuje na Slovensku Alica Grofová – Chladeková, slovenská stolnotenisová legenda, vicemajsterka sveta, autorka a koordinátorka projektu, Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky, oslava Svetového dňa stolného tenisu pre všetkých na Slovensku pod názvom  „…Ideme hrať ping – poooooong…“

Niekoľko týždňov trénujeme počas hodín TSV v exteriéri školy a nacvičujeme herné situácie, pravidlá ako aj samotnú hru stolného tenisu. Tri dni pred samotnou súťažou sa mohli záujemcovia o súťaž zapisovať na súpisky k jednotlivým stolnotenisovým stolom a trénovať po vyučovaní na stolnotenisovom stole umiestnenom v školskom altánku.

Dňa 9.6.2021 sa účastníci od 13,30 hod pripravovali individuálne samostatným tréningom v telocvični školy. Samotné zahájenie súťaže bolo o13,50 hod.

Do súťaže sa celkom zapísalo 25 žiakov oboch stupňov našej školy. Zaujímavosť  tohto turnaja je v tom, že sa jej môže zúčastniť každý, kto vie aj rekreačne hrať pingpong a zároveň reagovať na proti hru druhej strany pri obiehaní okolo stola. Po každom víťazstve získava pri hráčskom stole „zlatú značku“ a po zisku  piatich zlatých, automaticky postupuje do finále pri stole medzi 3 najlepších hráčov pri hracom stole. Víťaz z jedného stola potom postupuje do celkového finále o titul Majstra školy.

Najvážnejšie súboje sa vždy odohrávajú o popredné miesta.

Celkovým víťazom a Majstrom školy sa stal Dindák Tobiás z triedy Tercia. Na 2. mieste sa umiestnil Calko Šimon z triedy Sekunda a na peknom 3.mieste nováčik v stolnom tenise Grocký Theo Oliver z triedy V.A

Vyhlásením výsledkov a odovzdaním odmien od spoluorganizátorov súťaže, Rodičovského združenia a sponzorov sa o 15,30hod celá súťaž ukončila.

Viac o súťaži často vypovedia fotografie, ktoré ponúkame vo fotoalbume.