v nedeľu 28.11.2021 začína nový liturgický rok 1. adventnou nedeľou. Začína znova ten krásny čas adventu-čas očakávania príchodu Božieho Syna na našu zem a do našich sŕdc.

Na tohtoročný advent sme si pre Vás pripravili v škole aktivitu „Srdce školy“. Srdcom našej školy je kaplnka- miesto živej prítomnosti Krista. Častokrát prejdeme okolo nej počas vyučovania, pokľakneme na koleno, ale stáva sa, že dnu nevkročíme. Naším cieľom v advente je preto motivovať Vás všetkých k častejším návštevám tohto nášho „Srdca školy“- kaplnky.

V školskej kaplnke bude počas tohtoročného adventu malá nástenka s farebným srdcom z krepového papiera. Pri nej budú položené dve zelené misky. V jednej budú malé nastrihané srdcia a v druhej špendlíky. Vždy, keď sa prídete pomodliť za nejaký úmysel do kaplnky, prišpendlíte za každý úmysel jedno malé srdce do veľkého farebného, aby sme ho počas adventu vyplnili našimi úmyslami. Môžete to urobiť aj viac krát počas dňa.

Ešte pripomíname, že všetko to musí byť urobené podľa platných hygienických pravidiel, to znamená, že v kaplnke môžu byť v jeden moment najviac 3 ľudia. Pri nástenke bude aj dezinfekčný gél, ktorým si stále umyte ruky!

Tešíme sa, že takýmto spôsobom sa počas tohtoročného adventu môžeme viac priblížiť k Bohu.