Cirkev bude sláviť Svätý rok v roku 2025. Jeho prípravou a organizáciou je poverená Svätým Otcom Františkom Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie. Svätý rok 2025 sa zaradí medzi pravidelné, alebo tzv. „riadne“ jubilejné roky. V Cirkvi okrem toho existujú aj mimoriadne jubileá, akým bol napr. Svätý rok milosrdenstva vyhlásený pápežom Františkom v období 2015 – 2016. Jubileum v roku 2025 bude 27. riadnym jubileom v dejinách Cirkvi. Jubileum ponúka veriacim možnosť získať plnomocné odpustky pre seba alebo pre zosnulých; je to rok zmierenia a obrátenia, solidarity a oddanosti spravodlivosti v službe Bohu a svojim bratom a sestrám.

K tejto iniciatíve Svätého Otca sa pripája Občianske združenie Nenápadní hrdinovia, ktorú vedie František Neupauer. Iniciatívu podporuje apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli, Komunita Sant’Egidio a Rada pre históriu KBS, ktorá pozýva všetkých, ktorí cítia v srdci vďačnosť za životné príbehy ľudí, ktorí boli nositeľmi pravdy, slobody a vernosti svojmu povolaniu, aby vyplnili kontaktný formulár.

„V prípade jestvujúcej osobnosti týchto kvalít, treba vyplniť  krátky formulár (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGhlGnvihjVWdQ7BJSQ913AN__ZBFeCMml1yfq_Be7Xo92WA/viewform), v ktorom predstavia základné údaje o človeku, ktorého považujú za svedka viery (nenápadného svätca) do 8. decembra 2022. Prípadne je možné poslať aj mail na adresu: info@november89.eu.

Prosíme Vás všetkých, aby ste sa zapojili kliknutím na vyššie uvedený hypertextový odkaz, alebo prekopírujte odkaz zo zátvorky do vyhľadávača. Potom sa už len riaďte inštrukciami! Pozor, máte na to už len dva dni a niečo!