V dňoch od 14. do 19. augusta 2023 som sa zúčastnila vzdelávania pod názvom Game Based Learning and Gamification in the Classroom, ktoré prebiehalo v Taliansku, v hlavnom meste Toskánska, Florencii. Kurz, ktorý sa konal v historickom centre mesta, organizovala agentúra Europass Teacher Academy.

Počas kurzu som mala možnosť obohatiť svoje poznatky a vedomosti z oblasti výučby môjho aprobačného predmetu a to hrou a zapájaním jej prvkov do procesu vzdelávania žiakov rôznych vekových kategórii. Veľkým pozitívom tohto kurzu bolo množstvo praktických cvičení, aktivít a hier, ktoré sme spoločne tvorili a hrali s učiteľmi z Kanady, Nemecka, Grécka, Španielska, Maďarska a Poľska. Keďže sme sa stretli v multikultúrnom zložení, mali sme možnosť zdieľať naše skúsenosti, porovnávať školské systémy a vidieť rozdiely v práci s deťmi v týchto krajinách. Veľmi pozitívne hodnotím prácu nášho školiteľa Riccarda Manniho, ktorý nám svojím profesionálnym prístupom, nadšením a tvorivosťou vytvoril príjemnú atmosféru, vďaka čomu sme mali mnoho zaujímavých nápadov. Počas skúšania hier sme sa cítili ako deti a mládež, čo prispelo k tomu, že to bolo pre nás veľmi príjemné vzdelávanie. Počas hry Treasure Hunt sme mali za úlohu nájsť menšie detaily umenia v centre Florencii, ktoré by sme si  ako bežní turisti nikdy nevšimli. Na koniec nášho vzdelávania sme si spoločne navrhli vlastnú Minecraft školu snov. Okrem iného sme vyskúšali mnoho iných hier, ktoré rada zapojím do vzdelávania žiakov počas nadchádzajúceho školského roka.

Ako bonus tohto vzdelávania, v sobotu sme absolvovali návštevu dvoch toskánských vinárstiev, kde sme mali možnosť ochutnať tradičné jedlá a vína a tiež sa pokochať pohľadom na úchvatnú prírodu tejto krajiny.

Mimo vzdelávania som absolvovala prehliadku historického centra Florencie, ktoré ponúka veľa zážitkov milovníkom histórie, architektúry, umenia a skvelej talianskej kuchyne.

Som veľmi vďačná, že som mala možnosť sa zúčastniť tohto vzdelávania a som presvedčená o jeho pozitívnom prínose pre moju prácu s deťmi a mládežou. Vzdelávacie projekty Erasmus + KA1 sú veľkým prínosom nie len pre učiteľov anglického jazyka, ale taktiež pre učiteľov ostatných predmetov, pretože tu majú príležitosť získať nové poznatky na medzinárodnej úrovni, zlepšiť komunikačné schopnosti, zdokonaliť sa v cudzom jazyku, no v neposlednom rade spoznať kultúru, dejiny a prírodu krajiny, v ktorej prebieha dané vzdelávanie.

Kurz bol realizovaný a finančne podporený v rámci projektu Erasmus + s názvom Vzdelanie – nádej pre budúcnosť , číslo zmluvy 2020-1-SK01-KA101-077774.