Dnes sa na našej škole okrem tzv. misijného týždňa začal aj týždeň medzinárodného partnerstva v rámci programu Erasmus+. Je nám cťou privítať u nás 14 zástupcov z partnerskej školy z Dánska, z Gug Skole z mesta Aalborg ako aj 3 učiteľov z Özel Vadi Ortaokulu, nachádzajúcej sa v tureckej Ankare.

Týždňový program sme začali programom v našej materskej škole sv. Kláry, kde si predškoláci pod vedením p.u. Alenky a Lucky pripravili úvodné vystúpenie na tému Slovensko, moja domovina. Hovorené slovo doplnili piesne o našej domovine a ako to už chodí, nezabudli sme ani na pohostenie.

Program pokračoval návštevou našej najvýznamnejšej historickej pamiatky – Baziliky Minor, po ktorej sa hostia presunuli do priestorov Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, aby sa oboznámili s históriou mesta a naučili sa základné kroky našich folklórnych tancov,

Poobedňajší program pokračoval EcoArt workshopom, ktorého cieľom bolo naučiť ako sa dá odpadový materiál využiť na tvorbu umenia.

Srdečná vďaka všetkým zapojeným ako aj Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou za pomoc pri organizovaní menovaných podujatí.

Podujatia sú financované z programu Erasmus+, číslo zmluvy 2023-1-SK01-KA121-SCH-000121441.