V dňoch 6. – 10. máj 2024 prežili naši tretiaci a niektorí štvrtáci spolu s 1 prváčkou týždeň v rozprávkovej škole v prírode zvanej Tramptária v obľúbenej horskej oblasti Donovaly.

Deti sa na pár dní ocitli v ozajstnom kráľovstve. Naša kráľovská družina sa nazvala Beťári. Po kráľovskej rozcvičke ráno na nádvorí ich každý deň čakal bohatý program: putovali rozprávkovým lesom a hádali hádanky, z ktorých získali kľúč na večernú korunováciu, vyskúšali si rôzne kráľovské remeslá (napr. jazda na koni, lukostreľba, šípky, futbal, autíčka, tanec, ping-pong, divadlo, šikovné rúčky, hokej, basketbal, turistika) či rytierske hry. Všetky kráľovské družiny získavali v jednotlivých remeslách tramptáre (kráľovská mena v Tramptárii), aby mohli získať kráľovský poklad. Nechýbala ani vedomostná súťaž Dobre vedieť či večerná zábavná súťaž Tipovačka, na ktorých sme sa naozaj dobre zabavili. Detské talenty sa mohli predstaviť na Talentmánii. Naši sa v programe predstavili blokom ľudových tancov a piesní ako aj moderným žánrom. Deň končil kráľovským bálom či diskotékou. O zábavu sa starali šikovní animátori.

Súčasťou školy v prírode bola aj návšteva rozprávkového sveta Habakuky. Tu ich čakalo interaktívne divadelné predstavenia – Zlatá priadka a Janko a Marienka. Prezreli si domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, pohrali sa na rôznych preliezkach či si kúpili niečo na pamiatku za kráľovské peniaze Habakuky.

Záver pobytu v kráľovstve nám spríjemnila opekačka a skupinové športové hry. Vo štvrtok sme v rámci sviatku Nanebovstúpenia Pána navštívili aj blízky kostol, kde sa naši šikovní chlapci ponúkli do služby ako miništranti.

Verím, že deti si v rozprávkovom kráľovstve oddýchli a domov si odniesli úžasný rozprávkový zážitok.